משלוח חינם בהזמנה מעל 250₪

היסטורית פריז סן ז'רמן

נובמבר 28 2021

היסטורית פריז סן ז'רמן-Strikers
היסטורית פריז סן ז'רמן-Strikers

פריז סן ז'רמן

הכסף הגדול שהגיע בשנים האחרונות לכדורגל העולמי, שינה לחלוטין מספר קבוצות והפך אותן לאימפריות של ממש. שתיים מהמרוויחות הגדולות ביותר של אותו כסף גדול, הן ללא ספק מנצ'סטר סיטי ופריז סן ז'רמן. הסיפור המעניין יותר הוא זה של הקבוצה הצרפתית. בתחילת שנות ה-2000, הייתה פריז סן ז'רמן שם גדול בצרפת, אך קבוצה כמעט לא רלוונטית ברמות הגבוהות של אירופה. היא הביאה שחקנים בינוניים, לא הייתה פקטור במירוץ האליפות, והתרפקה על החתמות נקודתיות של שחקנים כמו ג'יי ג'יי אוקוצ'ה ורונאלדיניו. בפועל, הקבוצה לא הצליחה, ואפילו הפסידה בבית להפועל תל אביב במסגרת גביע אופ"א בשנת 2006. עם זאת, כניסת הכסף הגדול, הכל השתנה.

כוכבים גדולים

פריז סן ז'רמן שינתה פאזה, החלה להביא כוכבים בשיאם, והפכה לכוח גדול גם באירופה. הקבוצה השתנתה לא רק בפן המקצועי, אלא גם בפן הכלכלי, ועם השנים, הביאה יותר כוכבים ומכרה יותר מרצ'נדייז. כיום, משחקים בקבוצה שלושה מהכוכבים הגדולים ביותר בעולם – ליונל מסי, ניימאר, וקיליאן אמבפה, כשהם משלימים שלישייה התקפית חזקה, וכזו שגם מוכרת הרבה מאוד חולצות כדורגל עבור המועדון. כדי להבין את ההיסטריה סביב פ.ס.ז', חשוב להבין את ההיסטוריה של המועדון ואת הגדילה שלו עם השנים.

הסמל ורוח המועדון

הסמל של פ.ס.ז' עבר תהפוכות רבות עם השנים, ובשלב מסוים, כלל רק את ראשי התיבות של הקבוצה, בעקבות התעקשות הבעלים הקודמים – ערוץ קאנאל +. ב-1995, בעקבות התרעמות של האוהדים, חזר הסמל להציג את מגדל אייפל, ובקבוצה ממשיכים עם הקו הזה עד היום. הצבעים של המועדון עם אדום וכחול, בדומה מאוד לברצלונה. האדום והכחול משויכים מאז ומעולם לעיר פריז, והלבן שמשלים את החולצה הוא מחווה למלוכה הצרפתית. החולצות של פ.ס.ז' הן תמיד מעוצבות ומרשימות, ברוח האופנה הצרפתית, והן משחקות תפקיד מרכזי בכל הנושא של מכירת חולצות כדורגל של המועדון.

חולצות מכל הסוגים

אפשר למצוא חליפות כדורגל של פ.ס.ז' בהרבה מאוד מקומות כיום. החולצה המקורית של המועדון עולה לא מעט, ולכן הרבה אנשים פונים לרפליקות, שהן איכותיות מאוד כיום ומשיגות את המטרה בענק. בחיפוש אחר חולצה כדורגל אפשר לראות כמה סממנים בולטים, כמו מספר בפונט המתאים, סמל נכון, וכמובן באדג'ים של הליגה הצרפתית וליגת האלופות. כל זאת אפשר למצוא במקומות הנכונים. אגב, הליגה הצרפתית השתדרגה מאוד בשנים האחרונות, בעיקר בגלל פ.ס.ז' והעניין שהיא מביאה, כאשר גם קבוצות אחרות כמו ליון, ליל ומארסיי השתדרגו פלאים מבחינת הרמה, והיכולת שלהם למשוך כוכבים מליגות גדולות. פ.ס.ז' היא דוגמה מצוינת למועדון שהשתדרג, אך במקום להוריד את היריבות מטה, הוא עוזר להן לגדול גם מקצועית וגם כלכלית, דבר שאולי לא עוזר להן בליגה עצמה, אך בטח באירופה ומבחינה כלכלית, עם זכויות שידור מוגדלות.

להגדיל את המותג

בניית FANBASE מתחילה, כידוע, מהגילאים הצעירים. יש כיום המון ילדים שאוהדים את פריז סן ז'רמן ואת הכוכבים הגדולים שלה, דבר שהתעצם עם הגעתו של לאו מסי לקבוצה בשנת 2021. אנשים אשר מחפשים אחר חולצות כדורגל לילדים יגלו שגם החולצות של השחקנים הגדולים מגיעים במידות קטנות. למעשה, אפשר לקנות חליפות כדורגל לילדים ולתת לקטנטנים את החוויה המלאה, עם מכנסיים וגרביים של הקבוצה. בפ.ס.ז' עושים מאמצים רבים בשנים האחרונות להגדיל את המותג, ושמים דגש על איכות המוצרים שהם מוכרם לקהל. הקבוצה ממשיכה לגדול וסביר להניח שאם תמשיך בדרך הנכונה, גם תצליח להנחית את גביע ליגת האלופות בצרפת בשנים הקרובות.