משלוח חינם בהזמנה מעל 250₪

היסטורית באיירן מינכן

נובמבר 24 2021

היסטורית באיירן מינכן-Strikers
היסטורית באיירן מינכן-Strikers

באיירן מינכן

באיירן מינכן היא אחת ממעצמות הכדורגל הגדולות בעולם, וככל הנראה אחת הקבוצות שמתנהלות הכי טוב מבחינה מקצועית וכלכלית. מדובר במועדון ענק שמצליח באופן עקבי להישאר בטופ של אירופה, גם בשנים פחות טובות. באיירן היא הקבוצה הדומיננטית ביותר בגרמניה ללא עוררין, והיא לוקחת אליפות שנה אחר שנה, די בקלות כאשר היא משאירה את המתמודדות האחרות הרחק מאחור. היא קונה את השחקנים הטובים ביותר בליגה, ומשאירה אבק ליריבות שלה באופן עקבי. הדומיננטיות הזו היא חלק גדול ממה שהפך את באיירן לקבוצה אהודה כל כך, עם אין ספור אוהדים ברחבי העולם.

התנהלות נכונה

באיירן מינכן מתנהלת נכון בכל אספקט של המשחק, וזה נכון גם למכירות של חולצות כדורגל ומרצ'נדייז באופן כללי. המועדון מצליח להעביר את הסיפור שלו כמו שצריך, וביחד עם הצלחות מקצועיות, שימוש נכון במדיה החברתית, ורכישת כוכבים גדולים, הוא ממצב את עצמו בטופ של הטופ. כדי להבין את ההצלחה הכלכלית של באיירן מינכן בכל הנוגע למכירת חולצה כדורגל ועוד, שווה להבין את המהות של המועדון. הסמל של באיירן עבר שינויים רבים עם השנים, כאשר העדכון האחרון (והדי מינורי) נעשה בשנת 2017. הסמל המקורי של הקבוצה היה בכלל בצבעי כחול ולבן, שכן הצבעים הללו המזוהים עם בוואריה, המחוז שבו נמצאת מינכן, וכיום, עדיין יש סממנים כחולים לבנים במרכז הסמל, למרות שהקבוצה משחקת בתלבושת בצבע אדום ולבן.

הצבעים של בוואריה

בחוקה המקורית של המועדון, צבעי הקבוצה הם כחול ולבן, אך עם זאת, כאשר היא הצטרפה לליגה הגרמנית בשנת 1905, כל הקבוצות היו צריכות להוסיף את הצבע האדום בצורה כזו או אחרת לחולצה שלהם. בבאיירן הוסיפו, וזרמו עם השינוי עד היום הזה. לקבוצה יש חוזה ארוך שנים עם חברת אדידס הגרמנית, עוד משנת 1974. מדובר בחיבור עמוק מאוד, שלא נראה שישתנה גם מעבר לחוזה המקורי, שעתיד להסתיים בשנת 2030. גובה החוזה הנוכחי אגב, הוא 900 מיליון יורו לאורך כל התקופה. באיירן היא קבוצת הבית של אדידס, וכל השינויים והעדכונים האחרונים של ענקית הספורט הגרמנית, עוברים קודם כל דרך הבווארים, דבר שמגדיל כמובן את המכירות של המרצ'נדייז.

ליגה דינמית והתקפית

באיירן מינכן משחקת בליגה הגרמנית, הבונדסליגה, שנחשבת בעיני רבים לליגה הדינמית וההתקפית ביותר בעולם. אמנם מדובר בליגה לא כל כך תחרותית מבחינת המאבק על האליפות, אך זוהי הליגה עם ממוצע הצופים הגדול ביותר באירופה, ועם ממוצע השערים הגבוה ביותר באירופה. הקבוצות משחקות מאוד פתוח ושוטף, וגם אם באיירן לרוב משייטת לאליפות, המשחקים שלה מול דורטמונד, לברקוזן והרטה ברלין עדיין נחשבים לגדולים ונחשבים. באיירן היא משתתפת קבועה בליגת האלופות והיא זכתה במפעל 6 פעמים, כאשר הפעם האחרונה הייתה בשנת 2020, כחלק מטרבל גדול שהשיגה הקבוצה.

מרצ'נדייז והצלחה כלכלית

באיירן מינכן מוכרת הרבה מאוד מרצ'נדייז גם בחנות שלה, גם ברשת, וגם בחנויות של אדידס בכל רחבי העולם. הסחורה נחשבת לסחורה חמה, ואפשר למצוא לא רק חולצות כדורגל מקוריות ויקרות, אלא גם רפליקות איכותיות ומרשימות במיוחד. באיירן מוכרת גם חליפות כדורגל ברמה גבוהה, אשר מאפשרות לאנשים ללבוש את כל הסט בשלמותו, כולל מכנסיים וגרביים. לבאיירן יש הרבה מאוד אוהדים צעירים, במיוחד לאור הכוכבים שמשחקים בה והכדורגל השוטף שהיא מציגה, ולכן, היא מוכרת חליפות כדורגל לילדים שיכולים ללבוש את הסט לכל מקום. יש המון חולצות כדורגל לילדים בכל המידות ובבאיירן מצטיינים בכל הנושא של משלוחים ואיכות בחולצות, כך שמדובר בקנייה שווה וכדאית.