משלוח חינם בהזמנה מעל 250₪

היסטורית ברצלונה

נובמבר 28 2021

היסטורית ברצלונה-Strikers
היסטורית ברצלונה-Strikers

ברצלונה

ברצלונה היא ככל הנראה קבוצת הכדורגל האהודה ביותר בעולם כיום. עם מיליוני מעריצים מסביב לעולם, מדובר למעשה בתאגיד ענק, עם מכירות מרצ'נדייז שמסתכמות בסכומי ענק. ברצלונה עלתה לגדולתה בשנים האחרונות בעיקר בגלל סיבה אחת – ליונל מסי. אחד השחקנים הגדולים ביותר בהיסטוריה פרח בתקופה בה המדיה החברתית פרצה לחיינו, ובמקביל, הצליח להביא איתו אין ספור הישגים ורגעי קסם, שמשכו אנשים אליו ואל המועדון בו הוא משחק. כמובן שגם לליגה הספרדית וליריבות עם רונאלדו וריאל מדריד הייתה השפעה רבה לעניין.

מועדון פופולארי

החולצה של מסי היא מהפופולאריות ביותר בעולם, וגם לאחר שעזב את ברצלונה לפאריס סן ז'רמן, החולצות שלו, ובכלל של שחקניה השונים של הקבוצה, נמכרות בכמות גדולה במיוחד. חשוב להבין את ההיסטוריה של ברצלונה ושל המקום שלה בליגה הספרדית, כדי לראות למה הקבוצה היא כל כך פופולארית ומצליחה. הסמל המקורי של המועדון היה יהלום שחולק לארבעה חלקים, וכלל את הכתר של אראגון, והמחבט של המלך ג'יימס, שהוקפו על ידי שני ענפים של עצי אציל ודקל. בסמל היה גם אפשר למצוא את הכתר הרשמי של ברצלונה, למען הזדהות עם העיר.

סיפורו של הסמל

בשנת 1910, המועדון ערך תחרות של עיצוב סמל חדש בין חברי האגודה שלו. המנצח היה קארלס קומאמלה, ששיחק במועדון בזמנו. הסמל של קומאמלה הוא למעשה הסמל שהקבוצה משתמשת בו עד היום, עם שינויים קלים של מודרניזציה (החלפת הכדור הישן בחדש ועוד). הסמל העדכני כולל את צלב סט. ג'ורג' בפינה השמאלית העליונה, והדגל הקטאלוני בפינה הימנית. בתחתית אפשר לראות את הצבעים של הקבוצה.

הצבעים והתיאוריות השונות

הצבעים של הקבוצה, הסגול והכחול, נלבשו לראשונה במשחק נגד היספניה בשנת 1900, ויש כמה תאוריות לגבי בחירת הצבעים. בנו של הנשיא הראשון של הקבוצה, ארתור וויטי, טעם כי הרעיון היה של אביו, בגלל שאלו היו הצבעים של הביה"ס בו הוא למד במרסיסייד שבאנגליה. תאוריה נוספת, של הסופר טוני סטורבל, גורסת שהצבעים מגיעים מהרפובליקה הצרפתית הראשונה שהוקמה במהפכה הצרפתית. עם זאת, בקטאלנוה נהוג לספר שהצבעים נבחרו על ידי ז'ואן גאמפר, סמל המועדון, אותם הביא ממועדון הבית שלו, באזל, שלובשת את אותם צבעים בדיוק.

שבירת השיאים של נייקי

מאז שנת 1998, למועדון יש הסכם חסות עם חברת נייקי. ב-2016, החוזה חודש עד שנת 2028, תמורת סכום שיא של 155 מיליון יורו בשנה. עם זאת, החוזה יוכל להיפסק אם ברצלונה תיכשל להגיע למפעלים האירופיים, או שתרד מהליגה הספרדית. אפשר לומר שבנייקי מאוד מרוצים מהחוזה ומהמותג שנוצר מברצלונה, כאשר המכירות של חולצות כדורגל של המועדון הם שוברי שיאים. בארץ, אפשר להשיג חולצה כדורגל של ברצלונה בהרבה מאוד אופציות, כולל התלבושות החלופיות של הקבוצה, שמשתנות בכל שנה. לרוב, החולצות החלופיות הן בצבע תכלת, צהוב או כתום.

ויוה בארסה

קניית חליפות כדורגל יכולה להיות מאתגרת, מפני שיש הרבה אופציות. כמובן שהחולצות הרשמיות עולות לא מעט כסף, ואם תוסיפו את המשלוח, תוכלו להוציא סכום גדול במיוחד. יש הרבה מאוד רפליקות ואופציות זולות יותר, שיעזרו לכם להגיע לתוצאה מצוינת במחיר מופחת. ברצלונה היא קבוצה אותה אוהדים הרבה ילדים, ולכן היא מוכרת גם לא מעט חולצות כדורגל לילדים בכל המידות. חליפות כדורגל לילדים הן גם מאוד פופולאריות, כי הן מעניקות את כל החוויה של המכנסיים והגרביים, והופכים את הילד לשחק מן המניין של הקבוצה. לברצלונה יש היסטוריה ומוצרים מכל הסוגים, וכאשר רוצים לקנות חולצה איכותית של המועדון, אפשר למצוא את המענה בקלות.